Щілина між половинками дужки хребця не перевищує 4-6 мм; ні оболонки, ні тканину спинного мозку в неї не випадають. Тому захворювання може довго себе не проявляти. Нерідко його симптоми виникають вже в зрілому віці, після перенесеної травми хребта або на тлі остеохондрозу. Більш того, багато дослідників вважають розщеплення дужки п’ятого поперекового і нижчих хребців у дорослих варіантом норми, так як воно зустрічається частіше, ніж в кожному третьому випадку, виявляється випадково і протікає безсимптомно.
Проте, окультна спина біфідо може мати клінічне значення, якщо кістковий дефект пов’язаний зі спинним мозком сполучнотканинними тяжами. Коли вони недостатньо еластичні, спинний мозок може страждати, в тому числі з-за натягу.
Часто окультна форма спина біфідо у дорослих може бути запідозрений у так званій дизрафического статусу. Наприклад, наявності ліпоми або ангіоми по середньої лінії хребта, ділянки інтенсивного оволосіння в цій області, непроникаючої отвори, що нагадує свищ. Крім цього у пацієнтів можуть виникати:
- більш-менш виражена слабкість в ногах, часто відчувається як швидка м’язова стомлюваність;
- болю в попереку;
- гіпотрофія і атрофія м’язів;
- сколіоз, посилення грудного кіфозу або поперекового лордозу (природних вигинів хребта);
- тазові розлади за типом імперативних позивів до сечовипускання або дефекації.